Tomb Raider: The Angel Of Darkness

Level 1 Parisian Back Streets (Training): Parisin Aka sokakları

Oyunumuz Parisin arka sokaklarında başlıyor. Bu bölüm bir nevi Training yani alıştırma bölümü. Oyuna böylece ısınacağız. Her nekadar Tombraiderin diğer oyunlarında sımsıcak ısınmış olduğumuz halde durum bu defa farklı TRAOD de hareketler alışmak biraz zaman alacak gibi görülüyor. Hareketler ve daha başka açıklayıcılar için TR6 inceleme yazımızı okuyunuz. Bu iki yazı bir biri ile tümleşiyor.

Soldaki köpeğin havlamasına aldırmayın. Bilirsiniz ısıracak köpek dişini göstermez. Soldaki sandığın üzerine çıkın yukarıdan karşıya atlayın yerdeki çukolatayı alın karşıya uzun atlayın. Zaten size ne yapmanız gerek sesli gerekse alt yazılı olarak anlatılıyor. Bunlar bildiğiniz klasik TombRaider atlayışları. Parmaklıklar arkasından çukulatayı alın sola devam edin. İnce tahtadan geçin borudan yukarı tırmanın en sonunda çatıya geleceksiniz.

Çatıda üzerinde taş olan varili sola doğru çekin sağdaki duvarın arkasında bir açıklığı meydana çıkardınız. Buradan aşağı inin ve levyeyi alın. Terasa tekrar çıkıp kilitli kapıyı levye ile açın. İçerideki dolaptan pistolu alın (Eski askerlik arkadaşımız) Fakat ne yazık ki içerisinde kurşun yok.

Levyeyi aldığınız yere inin zıplayıp duvar kıyısına tutunun ve sol tarafa yan yan salının. (Tutunma enerjinize dikkat. İşi uzatırsanız patanak yere düşersiniz) Soldaki platforma düşün. Sağdak kilitli parmaklıklı bir kapı var. o kapının anahtarını alacağız. Anahtar duvarı dönünce ileride masanın üzerinde fakat onun koruycusu var. Habersiz almamız için sesiz olmalıyız. Şimdi Stealth tuşuna basın. Lara belini bükecek kollarını uzatacak hırsız posizyonuna bürünecek. Yavaşça gidip anahtarı alın ve gelip kapıyı açın. İçreri girin. Bölüm bitti. Bakın ne kolay değil mi?

Level 2 Relic Apartment Block (Yıkıntılı Apartman Blokları)

Helikopterde yerinizi tespit etiler ve polisleri üzerinize saldılar. Kapıyı zorlamaya başladılar. Kapı çok uzun süre devam edecek gibi değil. Hemen sağdaki dolabı sola çekip kapıya destek olmasını sağlayın. Böylece biraz zaman kazanmış olursunuz. 

Merdivenlerden yukarı çıkın. Polisler sis bombası atıyor. Acele olmalısınız yoksa nefesiniz daralıyor (Bakınız enerji barının altındaki mavi bara) Kırık merdivenden yukarı çıkın. Etraftaki malzemeleri toplayın. (Bunları zaten siz yaparsınız) çökmüş döşemeden karşıya uzun atlama yapın ileride Healt pilsi yani hapı (Bildiğimiz aspirini) alın. Lara artık yaşlandığı için romatizmaları başlamış ve aspirin kullanıyor. Dolabı sola çekin açıln yoldan geçin Etraftan gene malzemeleri toplamayı ihmal etmeyin. Medipacklar yara banları haplar enerji artırımda bire bir.

Sağdaki merdiven başındaki sandığa çıkın ve karşıya parmaklıklı bölüme atlayın. Sağdaki kapıyı açın. Oh be nihayet açılan bir kapı bulduk. Bu bölümde kim çakmışsa çakmış bütün kapılar çakılı. Yerdeki anahtarı alın sağdaki kapıyı açın panelde bir anahtar daha var onuda alın bölümü bitirin. Ben size kolay demiştim değil mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s