X2: Wolverine’s Revenge

Spider-Man, Batman derken sıra bu sefer Wolverine’e geldi

Bir çok çizgi roman kahramanı zaman ile önce televizyonlarımıza, peşinden de uzun metrajlı filmler ile beyaz perdelerimize geldiler. Oyun piyasasının bunca yol kat etmesi ve çok büyük paraların dönmesi bu tür yapımların oyunlarının da yapılmasına yol açtı. Hatta yüksek satış grafiği yakalaması ile de şuan çoğu filmin oyunu film ile aynı anda oyun piyasasına da çıkıyor. Bunun en yakın örnekleri Enter The Matrix, Hulk ve X-Men 2. X-Men 2 Mayıs ayının 2’sinde Dünya ile aynı anda ülkemizde de gösterime girecek. Tarihin yaklaşması ile X-Men 2’nin oyununun çıkma vakti de gelmişti. 

Karşınızda Wolverine

Bu sefer yapımcılar X-Men konusunda tek bir karakterin üstüne gitmişler. Zaten X-Men okuyan çoğu insan Wolverine karakterine bayılır. Kendi başına takılan, kendi kararlarını kendi alan, ara sıra etrafındakileri hiç iplemeyen bir karakterdir. Her şeye rağmen karizma derseniz fazlasıyla bünyesinde bulundurur. Yıl 1968. Wolverine abimizin ilk yılları. Yapılan deney ters teper ve Wolverine’i 48 saat içinde öldürecek bir virüs verilir. Tabi ki Wolverine bunun nasıl bir virüs olduğunu, dolayısı ile panzehirinin ne olduğunu bilmez. O andan itibaren tam 48 saatiniz var. Wolverine’i yaşatmak sizlerin elinde…

Biraz kötü bölüm

Oyun hemen hemen büyün platformlarda çıktığı için gene pcye videoları BINK video formatı kullanılarak aktarılmış. Artık çoğunuz BINK videonun artıları ve eksilerini biliyorsunuzdur. MB olarak fazla, kalite olarak çok iyidirler. Durum böyle olunca oyun 2 CD olmuş. Hatta kurulduğu klasöre bakarsanız sadece videoların 700MB yer kapladığını görürsünüz. Oyunun diğer dosyalarını da hesaba katarsak en az 1.5GB boş alana ihtiyacınız var. Kurulum işlemlerini geçelim. Oyun, daha önce yapılan Batman, Spider-Man gibi hazırlanmış. Yani oyunu 3. gözden görünüm ile oynuyorsunuz. Bu olayın en can sıkıcı yanı malum kamera. Diğer oyunlarda olduğu gibi bunda da kamera çok büyük sıkıntı veriyor. Siz nereye dönerseniz dönün kamera sabit. Yıllardır Tomb Raider yapılır ama onda hiç bu tür kamera hataları olmaz. Nedense bu oyunun dışında çok az oyun bu kamera olayını düzgünce yapabilmeye becerebiliyor. Sonuçta oyun ne kadar iyi olursa olsun oynanabilirlik düşük olduktan sonra oyun sıkıcı oluyor. Oyunu diğer yapımlardan ayıran en büyük özelliği eskiden oynadığımız Blood Omen 2’de olduğu gibi özel sezilerimizi kullanabilmemiz. Mesela mayınlı bir alanda bu sezileri kullanarak mayınların nerede olduğunu görebiliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s