18 Wheeler: American Pro Trucker

Piyasada ilk gördüğümüz kamyon yarışlarından birisi Hard Truck’dı. O da parmaklarınızı yormaya değmeyecek kadar kötü bir oyundu. 18 Wheeler: American Pro Trucker’da, diğerlerinden farklı olarak vurma-kırma olayı var. Oyunda, zaman kazanmak için üstünde +3 times yazan arabaları parçalıyorsunuz. Bunun dışında gerçekçilik en ön planda tutulmuş. Mesela arabanın içine bakınca sürücünün gözlüğünün, şapkasının veya dergisinin viraja girdiğiniz zaman ters tarafa yattığını görebiliyorsunuz.

Oyunun amacı diğer kamyon oyunlarıyla aynı; size belli bir zaman veriliyor ve bu zaman içerisinde arka tarafınızda bulunan yüke hiç zarar vermeden (verdiğiniz zarara göre para alıyorsunuz) bitiş çizgisine götürmeye çalışıyorsunuz. Aslında burası biraz saçma. Yani yükümüzü fabrika gibi bir yere bıraksak, çok daha gerçekçi olurdu. Bunun yerine oynadığımız bölümü tamamlamak için, bir yerden bir yere, mesela St.Pettersburg’dan Dallas’a ulaşmaya çalışıyoruz. Oyun oldukça zor, ama biraz practice’den sonra alışabiliyorsunuz.

Şimdi biraz da oyunun teknik özelliklerinden bahsedelim. Kontroller çok basit. Aslına bakarsanız, fazlaca basit. Biraz daha zor olsaydı, en azından kamyon kullandığımızı hissedebilirdik. Grafikler gerçekten harika. Bir kere çok net. Yani pikselleri görmeyeceksiniz. Ses efektleri ve müzikler ise oyuna uyum sağlıyor. Sonuç olarak; DreamCast’iniz mi var? E daha ne duruyorsunuz? Çabuk gidip alın bu oyunu. Herkese tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s